Враховуючи досвід Росії у 2000, загрози виборам президента в Україні немає, — експерт

Цьогорічні президентські вибори не просто чергові вибори, вони відбуваються у такій правовій ситуації, яку не мала жодна країна. І попри загрози терактів та неголосування окремих регіонів будуть визнані, оскільки подібні прецеденти були і в Росії, яка найбільше зацікавлена у зриві виборів в Україні. Так вважає Василь Лемак, доктор юридичних наук,  професор, завідувач кафедри теорії держави і права.

«Ці вибори були призначені після подій, які ми юристи ще будемо тривалий час оцінювати, досліджувати. У період після 20 лютого мала місце загроза колапсу національного правопорядку, конституційного правопорядку. Раптово у країні зник президент, а також більша частина уряду та депутатів ВР. Такої унікальної правової ситуації не мала жодна країна», — висловився професор на засіданні круглого столу в УжНУ на тему «Вибори Президента України -2014: внутрішньополітична ситуація, міжнародні впливи та суспільні очікування.

 За його словами, переформатована більшість у ВР зуміла взяти на себе відповідальність і почати приймати рішення, які зуміли зберегти українську державу. Одним з перших рішень було призначення було призначення позачергових президентських виборів.

 «Парламент прийняв правильне рішення, практично через 2 доби коли не було відомостей про те, чи здійснює президент свої повноваження рішення є дуже правильним, — каже Василь Лемак. —  Сьогодні ситуація також унікальна. Росія якраз на 25 травня призначила військові маневри біля кордонів. Маємо частину території тимчасово окупованої, інша частина – контролюється терористичними та сепаратистськими угрупуваннями, які очолюють військові іншої держави. Паралельно Україна проводить АТО. Постає цілий ряд проблем. Але ця ситуація вже не є настільки безпрецедентною. Вибори президента Росії — 2000 року, коли обрали Путіна, проходили подібно: у Чечні і кількох регіонах не було проведено взагалі виборів, хтось організовував масові терористичні акти. Це абсолютно не кинуло тінь на вибори, які були проведені в Росії. Враховуючи міжнародний досвід чітко можемо говорити, що з цієї точки зору загрози проведення виборів не має». 

По материалам http://zaholovok.com.ua/

Новини Ужгорода