%d1%83-%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%bb%d1%96%d0%ba%d0%b0%d1%80-%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be-%d0%b2%d0%b7%d1%8f%d0%b2-%d0%b7-2

У Виноградові лікар самовільно взяв з медзакладу апарат штучної вентиляції легень "через особистий стан здоров’я для користування" – ЗМІ

У Виноградові лікар самовільно взяв з медзакладу апарат штучної вентиляції легень "через особистий стан здоров’я для користування" – ЗМІ

За тиждень до того у зв’язку з карантином усіх пацієнтів, персонал та медичне обладнання з хоспісного відділення було переміщено до геріатричного пансіонату. Сам хоспіс визначили як заклад, що може приймати хворих на коронавірус, якщо інфекційне відділення Виноградівської РЛ буде переповнено, а тому він був звільнений.

Після намагань самостійно розібратись у причинах зникнення медобладнання і повернути його, 30 березня керівництво геріатричного пансіонату заявило в поліцію.

У пансіонаті кажуть, що за ці два місяці кілька спроб дізнатись у правоохоронців, як просувається справа, не знайшли відповіді.

Уже за запитом журналістів одного з місцевих ЗМІ правоохоронці повідомили, що «завідуючий відділенням Виноградівського геріатричного пансіонату забрав окреме медичне обладнання та медикаменти, які відвіз у невідомому напрямку». Також з отриманої відповіді було зрозуміло, що розслідування за фактом зникнення правоохоронці чомусь не проводили.

22 травня лікар Віктор Ісаєв повернув викрадене раніше медобладнання в геріатричний пансіонат. Про повернення апарату ШВЛ керівництво закладу повідомило поліцію.

Журналісти поцікавились у начальника слідчого відділення Виноградівського відділення Нацполіції Миколи Вебера, чому відомості про зникнення медобладнання не були внесені до ЄРДР в порядку статті 214 Кримінально (процесуального) кодексу України.

«Згідно з поясненнями завідувача хоспісу (хоспісного відділення Виноградівського геріатричного пансіонату – ред.), той ШВЛ вже був повернутий. Письмово коментувати свій вчинок лікар відмовився, а от з його слів відомо, що він його брав через особистий стан здоров’я для користування. По зібраних під час перевірки матеріалах ми зробили висновок – ознаки кримінального порушення не вбачались, тому відомості в ЄРДР по даному випадку не вносились», – прокоментував випадок зникнення медобладнання правоохоронець.

В той же час правозахистник Віталій Грегор з цього приводу зазначив наступне: «Згідно з КПК всі заяви, в яких є відомості, що можуть свідчити про вчинення злочину, мають бути внесені до ЄРДР. Це пряма, імперативна вимога законодавства. Щодо зникнення апарату ШВЛ, відповідно до тих обставин, про які повідомляє керівництво медзакладу, є очевидні ознаки привласнення чужого майна (ст. 191 КК) або його крадіжки (ст.185 КК). Тому таку заяву повинні були внести до ЄРДР протягом 24 годин і розслідувати саме в порядку КПК, а не Закону України «Про звернення громадян».

Відтак, з приводу лише навіть цього факту, вже має бути призначена службова перевірка керівництвом поліції. Зокрема має бути перевірено і правильність кваліфікації дій лікаря, який вивіз у невідомому напрямку обладнання і повернув його лише після заяви в поліцію. Навіть якщо і не буде доведений умисел, як один із обов’язкових елементів складу злочину, в його діях вбачаються, як мінімум, ознаки самоуправства».

Як раніше інформувало Закарпаття онлайнтелефон постраждалого в ДТП згодом виявили у дружини начальника сектору кримінальної поліції Виноградівського відділення.

28 травня 2020р.

Теги: хоспіс, пансіонат, ШВЛ