%d1%81%d0%bf%d0%b0%d0%bb%d0%b0%d1%85-covid-19-%d1%83-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d1%87%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b7%d0%bc%d1%96%d0%bd%d0%b8%d0%b2-%d0%b4%d1%83%d0%bc%d0%ba%d1%83-%d1%81%d0%b5%d0%bb%d1%8f%d0%bd-2

Спалах COVID-19 у Кричові змінив думку селян про коронавірус, – інтерв’ю з сімейною лікаркою

Спалах COVID-19 у Кричові змінив думку селян про коронавірус, – інтерв’ю з сімейною лікаркою

Серед сіл Тячівського району за кількістю підтверджених випадків захворювання «Ковід-19» лідирує село Кричово.

За офіційними статистичними даними, тут з початку пандемії на коронавірус захворіли 39 людей. Місцеві мешканці кажуть: до спалаху призвело недотримання карантинних заходів. А медики переконують: насправді хворих більше, бо тестували не всіх. Якою сьогодні є епідеміологічна ситуація в селі – розпитуємо телефоном у медика з 30-річним стажем – лікарки загальної практики сімейної медицини Кричівської АЗПСМ Світлани Попович. Фахівець тепер сама веде прийом пацієнтів, оскільки ще один сімейний лікар амбулаторії перебуває на лікуванні. Щоб допомогти колезі впоратись із навантаженням, цього тижня їй на допомогу приїздять колеги з навколишніх сіл – Углянської лікарні, Дулова, Чумальова, які з 10 до 12 години приймають хворих у кричівському медзакладі. 

– Світлано Борисівно, з початку пандемії найбільше випадків Ковіду-19 серед сіл Тячівщини виявлено у Кричові – близько 40. Скажіть, будь ласка, якою є епідеміологічна ситуація у селі тепер?

Думаю, недужих у селі було більше, просто не всім робили тести. Але станом на зараз захворюваність на Ковід у селі пішла на спад: упродовж останніх чотирьох днів нових випадків не зафіксовано.

– Людей якого віку найбільше зачепила хвороба?

– Зверталися люди різного віку. Молоді люди до 30 років переносили хворобу легко, на самоізоляції. За  4-5 днів практично всі ознаки хвороби приходили. А в основному, хворіють люди зрілого віку, 50-70 років, із супутніми захворюваннями – цукровим діабетом, серцево-судинними хворобами. Вони лікуються стаціонарно і донині, вже два-три тижні. Зараз у Тячівській лікарні таких пацієнтів близько 15. 10 чоловік вже виписали, і вони проходять лікування вдома. 8 людей померли, у всіх були супутні патології: четверо хворіли на цукровий діабет, двоє – мали серцево-судинні захворювання.

– Чим, на вашу думку, підступний Ковід-19? Як особливості перебігу цієї хвороби можете відзначити?

– Підступний він тим, що цей вірус немає виражених ознак хвороби: наче і температура невелика, і незначна слабкість… Тому тиждень-два люди лікуються самостійно, не звертаються до лікарів, а вже коли звертаються – то часто, на жаль, буває запізно.

– Як визначаєте, що в пацієнта коронавірус до того часу, поки надійдуть результати ПЛР-тестів?

– Направляємо на рентген, пульсоксиметром вимірюємо насиченість крові киснем, тобто визначаємо рівень сатурації.

Бо це, можна сказати, основний прояв хвороби. Якщо сатурація нижча 95, це вже насторожує, що у пацієнта може бути пневмонія, викликана вірусом Ковіду. Пульсоксиметрами забезпечені всі сімейні лікарі. Щоб виміряти сатурацію, по мірі важкості хворих відвідуємо їх і вдома.

– Не боїтесь при цьому інфікуватися?

– Боїмось, але мусимо. Використовуємо захисні маски, одноразові халати, рукавички. Засобами індивідуального захисту ми повністю забезпечені.

– Які ще заходи вживаються у селі, щоб коронавірусна інфекція не поширювалася далі? 

– Майже кожного дня приїздить бригада з санстанції, проводить дезінфекцію у будинках, де мешкають хворі з підтвердженим діагнозом «Ковід-19».  

– Чи змінив спалах Ковіду думку жителів села про коронавірус? Чи стали люди обережнішими?

Якщо спочатку мешканці Кричова не вірили у небезпеку, то тепер, враховуючи ситуацію, насторожилися. Може, вже аж занадто – починають переживати, навіть не маючи симптомів хвороби. Дотримуються самоізоляції, ходять у масках, рукавичках, не відвідують масові заходи.

– Що б Ви порадили людям у цей період, щоб уберегтися від Ковіду-19, а також тим, хто все ще не вірить у коронавірус?

– Думаю, таких, що не вірять, у нас дуже мало. Бо, на жаль, багато хто переконався в його існуванні на власному гіркому досвіді. Основне – вчасно звертатися до лікаря і дотримуватися карантинних заходів: уникати місць масового скупчення людей, носити маски, рукавички, якомога частіше мити руки з милом.

08 липня 2020р.

Теги: коронавірус, COVID-19, Кричово