%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bf%d0%b0%d1%82%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%ba%d1%83%d1%80%d0%be%d1%80-%d1%83%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b0%d1%82%d0%b5-2

Закарпатський прокурор уник переатестації, пішовши працювати в офіс Венедиктової

Закарпатський прокурор уник переатестації, пішовши працювати в офіс Венедиктової

Згідно з реформою і очищенням органів прокуратури всі прокурори мають пройти переатестацію. 2 березня розпочався перший етап атестації регіональних прркурорів, в якій мали взяти участь 85 прокурорів із Закарпаття.

Однак, через введення урядом в дію карантинних обмежень через короновірусну інфекцію, атестація була призупинена після другого етапу.

У той же час, ще перед початком карантину, коли всі працівники обласних прокуратур проходили перші етапи атестації, заступник прокурора Закарпатської області Олександр Василенко пішов раптово в декрет по догляду за дитиною. Таким чином його участь в атестації було відкладено на невизначений термін.

І ось із листа Офіса Генпрокурора, отриманого громадським правозахисником Віталієм Грегором 8 липня, стало відомо, що О.Василенко за невідомих обставин перевівся працювати в Офіс Генерального прокурора Венедиктової, де наразі є заступником керівника управління по нагляду за поліцією та організованою злочинністю.

Щодо відомостей про проходження атестації даним прокурором Офіс Генпрокурора не відповів і залишив в цій частині запит без відповіді, що є також порушенням законодавства.

Відтак, прокурор Василенко зміг якимсь чином фактично обійти, уникнути атестації, що не тільки ставить  в нерівні умовиінших прокурорів, а йставить під сумнів саму реформу даного правоохоронного відомства.

Громадськість та правозахисна спільнота Закарпаття обурена такими незрозумілими «обхідними» схемами і вимагає від генпрокурора І.Венедиктової провести службове розслідування та повідомити, коли даний прокурор пройде атестацію.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, прізвище О.Василенка згадувалося неодноразово в тандемі із прокурором області В.Гаврилюком щодо корупційних скандалів, пов’язаних з контрабандою на митниці та затриманих на хабарі посадовців. У зв’язку із фактичним системним сприянням цих прокурорів в уникненні реального покарання обвинуваченим протягом 2016-2019 рр., правозахисники та активісти просили ГПУ звільнити їх.

А згідно з березневим листом ОГП відомості, викладені у зверненні В.Грегора щодо можливої невідповідності прокурорів В.Гаврилюка та О.Василенка критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності, мали довести до відома відповідної кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур після їх утворення для врахування під час проведення співбесіди з цими прокурорами.

Також прізвище Василенка фігурує в гучному скандалі з недавнім бунтом контрабандистів на «італійських бунтах» на КПП «Тиса». Його прізвище згадується в тандемі із народним депутатом Валерієм Лунченком, «куратором» контрабанди Валерієм Пересоляком та в.о. начальника Закарпатської митниці Олександром Богашем.

09 липня 2020р.

Теги: Василенко, атестація