В Ужгороді викликали поліцейських через приватизацію землі ботанічного саду УжНУ (ВІДЕО)

Геннадій Кулагін, який мешкає тут, розповів: «Була переведена земля. Тут дві сотки (показує, — ред.), там дві сотки, і дев’ять соток за поворотом. Зараз вони нам перекривають повністю дорогу додому. Вони зрізали там три граби й один дубок (показує, — ред.), і тут один дубок зрізали».

Місцева мешканка Леся Кулагіна розповіла, що люди дізналися, що не можуть ходити територією:

«Сусіди нам забороняють. Стрільнична, 98 – Мельник Віктор Федорович, точніше, його представники забороняють, бо він сам наразі в Чехії на заробітках. Він сказав, що буде будувати паркан, буде викорчовувати дерева, що це його власність, яку йому надала Ужгородська міськрада. Перешкоджають ходити й іншим людям, які йдуть до джерела набирати воду з мікрорайону Шахта».

Також на місці події були представники Ужгородського Національного університету. За їхніми словами, ця територія належить до ботанічного парку вишу.

Еміл Ревуцький, начальник відділу капітального будівництва УжНУ, пояснив, що їх викликали, сказавши, що на йде «захоплення території». «Ранком тут був вже трактор, екскаватор, вони щось хотіли тут починати робити. Взагалі за документами нашими – це територія УжНУ, ботанічний сад. Як тільки вивчимо документи, їх правомірність, підемо в міськраду, розберемося на основі чого були погоджені документи, що вони збираються робити», — сказав Еміл Ревуцький.

За словами начальника відділу землекористування Ужгородської міськради, дозвіл на користування землею був виданий у 2016-му році. Згідно документів власник ділянки – Віктор Мельник.

Олександр Чепкий, начальник відділу землекористування Ужгородської міськради, розповів, що при відведенні цієї земельної ділянки УжНУ погодило межі громадянам на вулиці Стрільничній.

«Тобто, вони визнали чітко, що ділянка, яка відводиться, не відноситься до території парку і може бути надана громадянам у користування, які в подальшому ту земельну ділянку, згідно з рішенням міської ради, викупили у приватну власність», — пояснив посадовець.

Рішення Ужгородської міськради можуть оскаржити у суді, — каже юрист Олександр Волосянський. Каже, що він переконаний у тому, що там було виділення земельної ділянки невідповідно до генплану. Крім того, порушена інша містобудівна документація.

«Вказані виділення можна і треба оскаржувати у судовому порядку. Тобто, мешканці, які не згідні з тим, щоб там займали частину лісу, перекривали прохід, проїзд, то вони мають звернутися або особисто до суду, або через прокуратуру, або через депутата міськради від округу».

Наразі про бажання оскаржувати рішення міськради у суді мешканці не повідомляли. Суспільне готове також почути позицію власника земельної ділянки.

24 липня 2020р.