9-%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%8f%d1%86%d1%96%d0%b2-%d1%83-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%96%d1%86%d1%96%d1%97-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bf%d0%b0%d1%82%d1%82%d1%8f-%d0%bd%d0%b5-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%ba-2

9 місяців у поліції Закарпаття не відкривають провадження за фактом аварії (ВІДЕО)

9 місяців у поліції Закарпаття не відкривають провадження за фактом аварії (ВІДЕО)

За його словами, з часу аварії, а це майже 9 місяців, в поліції не відкрили кримінальне провадження. Пояснюють тим, що водій машини знаходиться у Словаччині.

Аварія сталася 23 грудня 2019 року на пішохідному переході біля супермаркету «Велмарт», розповів Олександр Авакян. Чоловіка збила машина. Три тижні після аварії Олександр був у лікарні. Судмедексперт визначив його травми як важкі.

«Перелом другого шийного хребця, — розповів Олександр Авакян. — Я не сплю нормально, сплю сидячи. Бо як тільки зміщується місце перелому, затискується життєво важлива артерія. Таке вже було кілька разів – я ледь не помирав. Якби поряд не було мого волонтера… Так би це й закінчилося, бо самостійно виходити із такої ситуації людина не може. Ще у мене перелом луски, також були забої лівої ноги з розривами сухожилля – вона буквально була вся чорна».

За словами Олександра, кримінальне провадження за фактом ДТП у поліції не відкрили. Не передивлялися правоохоронці і запис аварії із камер спостереження, які знаходять неподалік пішохідного переходу.

Як розповів Олександр, бездіяльність у цій справі правоохоронці пояснюють тим, що винуватець, українець, знаходиться в Словаччині і фізично не може знаходитися в Україні.

Юрист Олександр Свида каже: перебування за кордоном не є причиною не з’являтися на допит чи свідчення. За його словами, це злісне ухилення від того, щоб прибувати до слідчого для надання пояснень.

«Має бути виклик слідчого. Відповідним чином має бути оформленим цей виклик. Якщо у нас не передбачено обов’язкової участі, людина може відмовитися. Але якщо слідчий викликає особу для надання відповідних пояснень або для допиту, людина зобов’язана прийти до слідчого органу і надати всі покази або пояснення у справі», — пояснив юрист.

Слідчий у справі відмовився коментувати Суспільному, чому дотепер не відкрили справу за фактом аварії. Ми надіслали до поліції інформаційний запит. Також ми телефонували чоловіку, який керував машиною. Його номер недоступний.

Суспільне готове почути позицію водія машини. За словами Олександра Авакяна, слідчий у справі повідомив йому, що у понеділок планують провести слідчий експеримент для відтворення подій 23 грудня.

29 серпня 2020р.

Теги: провадження, поліція, аварія