%d1%8f%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%be%d0%bd-%d1%80%d0%b5%d0%b3%d1%83%d0%bb%d1%8e%d1%94-%d0%ba%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d1%82%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-2

Який закон регулює кредитування

Який закон регулює кредитування

Зміст

  1. Що таке мікрокредитування
  2. Як працює мікрокредитування
  3. Що таке ліміт кредитування
  4. Закон України про споживче кредитування
  5. Який закон регулює кредитування в Україні

Що таке мікрокредитування

Багатьом людям доводилося оформити кредит онлайн. Причому, більшість з них зверталася щодо кредита не до банківських установ, а до мікрофінансових організацій. Цьому є дуже просте пояснення. Банки дуже довго розглядають заяви щодо отримання кредита, та й вцілому процедура позики не легка. Потрібно зібрати документи та справки з роботи, інколи навіть потребується запорука від родичів або друзів, чи заклад майна. 

Тому такий спосіб кредитування підходить не всім. Отримати мікрокредит значно простіше. Зазвичай це займає не більш ніж півгодини. Для оформлення мікрокредиту досить особистих документів, телефону та номеру картки для отримання грошей.

Як працює мікрокредитування

Мікрокредити надаються на невеликий срок. Як правило, для повернення боргу надається один-два місяці. Сума мікрокредиту також складає не більш ніж 30 000 грн. 

Послуги мікрокредитування в Україні надає понад 80 організацій. Кожна з них пропонує клієнтам власні умови кредитування, тому має сенс порівняти їх пропозиції та відсоткові ставки перед тим, як звертатися до них.

Оформити мікрокредит можна як у відділенні мікрофінансової організації, так і онлайн на сайті. Обидва варіанти передбачають дуже просту процедуру оформлення мікрокредиту. Отримати гроші онлайн можна навіть у неробочий час. У такому випадку рекомендується скористатися агрегатором фінансових пропозицій юкаско і подавати заяву одразу до декількох компаній. Це прискорить час обробки заяви та підвищить шанс швидкого отримання грошей.

Що таке ліміт кредитування

Ліміт кредитування — це максимальна кредитна сума, яка доступна для споживача. Кредитний ліміт розраховується індивідуально. Він може зростати або зменшуватися у залежності від історії кредитів та заборгованості. Ліміти кредитування є не тільки у мікрокредитуванні. Цей же термін споживається щодо кредитних карт та кредитування у цілому.

Закон України про споживче кредитування

Який є закон України про мікрокредитування? Окремого закону щодо мікрокредитування у нашій країни немає. Але воно працює згідно з загальними положеннями законодавства України. 

Окремо можна звернути увагу на Закон України про споживче кредитування. Раніше він майже не торкався питань мікрокредитування, але у лютому цього року до закону були внесені деякі зміни, спрямовані охопити саме діяльність мікрофінансових організацій. 

Дію закону поширили на кредити, які укладаються строком до 1 місяця. Регулюється реклама та правдива демонстрація умов мікрокредитування, для того, щоб клієнтів неможливо було ввести в оману через неповні чи завуальовані продемонстровані дані.

Також закон встановив ліміти нарахування заборгованостей щоб захистити споживачів від свавілля кредитних організацій. Це має скасувати більшу частину величезних заборгованостей, які не в змозі виплатити власники кредитів. З іншого боку, закон також регулює діяльність тих, хто бажає взяти мікрокредит. Дані позичальників будуть проходити через Бюро кредитних історій і взяти кредит у разі наявностей інших позик або боргів стане важче.

Який закон регулює кредитування в Україні

Багато українців не сприймають мікрокредитування як щось законне та їм цікаво який закон регулює кредитування. Але діяльність мікрофінансових організацій є цілком законною. Вони діють згідно з нормами цивільного права та законодавством про захист справ споживачів. До мікрокредитування застосовуються Закони України “Про електронну комерцію”, “Про споживче кредитування”, “Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг”.

Раніше Zaholovok.com.ua писав Як шукати в оренду зручне офісне приміщення