%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b7-%d0%bc%d0%b8%d1%82%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%82-%d1%82%d0%b8%d1%81%d0%b0-%d1%87%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%ba-%d0%bd%d0%b0%d0%bc%d0%b0%d0%b3

Через митний пост «Тиса» чоловік намагався завезти в Україну старовинні картини та підсвічник (Фото)

Через митний пост "Тиса" чоловік намагався завезти в Україну старовинні картини та підсвічник (Фото)

 На митному посту «Тиса» виявили старовинні картини та раритетні вироби, які намагалися завезти з-за кордону без декларування та відповідних докуменів.
Повертаючись на мікроавтобусі в якості пасажира з португальського м.Лісабон, у зоні митного контролю водій вказав наявність не нових меблів та ламп. При усному опитуванні заперечив перевезення будь-яких інших товарів, які підлягають письмовому декларуванню. Позаяк митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Тож, митники перевірили, що насправді є в мікроавтобусі? Виявилося, що особистих речей пасажира, знаходяться незаявлені в митній декларації старовинні предмети вагою 51 кг. Зокрема: картина виконана на дереві з зображенням чоловіка зі списом в золотистій рамці, з написом “Jerard”; картина виконана на дереві з зображенням чоловіка зі шпагою в золотистій рамці, з написом “Jerard”; картина виконана на дереві з зображенням трьох жінок на фоні небес в золотистій рамці, з написом “Сот”; картина виконана на полотні з зображенням порту з човнами в нічний час в золотистій рамці, напис нерозбірливий; картина виконана на полотні з зображенням жінки в золотистій рамці, напис нерозбірливий; картина з елементами декорування у вигляді птаха та квітів в дерев’яній декоративній рамці; картина з елементами декорування у вигляді двох птахів та квітів в дерев’яній декоративній рамці (картини різних розмірів).
А також: бронзовий підсвічник для двох свічок з зображенням міфічної тварини; дзеркало в дерев’яній декоративній рамці у вигляді лицаря без видимих надписів; ваза фарфорова, з нерозбірливим написом на дні вази; 8 столових тарілок з зображенням квітів торгової марки «Gien», виробництва Франції; 5столових тарілок металевою окантовкою жовтого кольору з написом на дні «Elite France», виробництва Франції; ще 5 столових тарілок; статуетка з зображенням чоловіка, який тримає дитину кольору слонової кістки; настільний годинник механічний в дерев’яній основі.
Таким чином, пасажир свідомо не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщувані ним через митний кордон України товари, які в даній кількості підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України.
Вартість вилучених раритетів потребує додаткової оцінки із залученням спеціаліста-експерта, — повідомили в пресслужбі Закарпатської митниці Держмитслужби