%d1%83-%d1%81%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%82%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d1%96-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b2%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d1%81%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d0%b2%d1%96%d0%b4-2

У Солотвині розвивають "солоний" відпочинок (ВІДЕО)

У Солотвині розвивають "солоний" відпочинок (ВІДЕО)

І для оздоровлення і для відпочинку. З року в рік в Солотвино їдуть тисячі туристів, хтось за рекомендацією друзів, інші вже випробували на собі лікувальну дію солоної води і не тільки.

Як відомо, солотвинські озера виникли внаслідок просідання порід при видобутку солі з розташованих поблизу соляних копалень.

Місцеві використали можливість зробити з цього туристичну родзинку. Один великий мінус таких природних озер – велика кількість відпочивальників на один квадратний метр та відсутність належних умов. Втім, в останні роки в селищі почали стрімко розбудовувати інфраструктуру. Зараз тут понад сім десятків різноманітних відпочинкових баз.

Невеликі дерев’яні будиночки для ночівлі, в яких з умов – лише ліжко, зараз вже не такі популярні, попри їх невелику ціну. Приватні підприємці кажуть, намагаються тримати рівень, щоб задовільнити навіть найвибагливішого туриста. Басейни з солоною та прісною водою, дитячі майданчики, джакузі, комфорні номери – такі умови пропонують готелі вищого класу.

Сіль — головний солотвинський скарб. Перше підземне алергологічне відділення відкрилось у цих краях у ще наприкінці 6- тих років. Базою послужила шахта №8. Щоб пройти повний курс спелеотерапії потрібно не менше 10 –діб. Але приїжджають відпочивальники сюди і просто щоб відпочити та поплавати в особливій солоній воді.

Через карантині обмеження, цього року іноземних туристів тут не зустріти, а от відпочивальників з інших областей вистачає.

Попри відсутність закордонних гостей зараз готельно-оздоровчий комплекс заповнений на 100%.

Такий «солоний» відпочинок в закарпатському селищі туристи називають гарною альтернативою морському.

Ну а власники оздоровчих комплексів обіцяють і надалі «тримати марку» та ще більше популяризувати наш край.

11 серпня 2020р.

Теги: Солотвино, сіль