%d1%83-%d0%bc%d1%83%d0%ba%d0%b0%d1%87%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83-%d0%bf%d0%b0%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d0%ba%d1%83-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%83%d0%b2%d1%81%d1%8f-%d1%84-2

У мукачівському "Паланку" відбувся фестиваль-реконструкція весілля Ілони Зріні та Імре Текелі (ФОТО, ВІДЕО)

У мукачівському "Паланку" відбувся фестиваль-реконструкція весілля Ілони Зріні та Імре Текелі (ФОТО, ВІДЕО)

За словами директора Мукачівського історичного музею Михайла Белеканича, цьогоріч охочі могли спостерігати за святом онлайн через карантинні обмеження. Однак не територію замку відвідувачів також впускали.

Імре Текелі клянеться бути разом із володаркою замку Ілоною Зріні. Актори виступили перед глядачами в мукачівському «Паланку». Реконструкція весілля мала відбутися 15 червня, однак її перенесли через карантин. Екскурсоводка Єва Колесник про кохання Імре Текелі та Ілони Зріні щоразу розповідає туристам. Каже: з весілля почалася боротьба.

«Це та маленька подія, завдяки якій Велике Угорське королівство отримало федеративну незалежність. І велична Угорська імперія стала Австро-Угорською імперією завдяки цьому весіллю. Оце є особливість», — пояснила Єва Колесник.

За словами екскурсоводки, більшість відвідувачів замку знають про кохання Ілони Зріні, однак насправді вона славиться іншим — своїм вмінням воювати.

«Ілона Зріні унікальна і єдина, яка отримала від мусульман найвищу бойову нагороду — честі, доблесті і слави всього мусульманського світу. Ні до неї, ні після неї ніхто не отримував таку грамоту від мусульман для християн», — розповіла екскурсоводка.

Під час театралізованого виступу Ілоні Зріні та Імре Текелі приносили дари. Також вони разом із відвідувачами замку спостерігали за лицарськими боями.

Туристка з Луцька Надія вперше у житті дивилася лицарський бік. Каже: страшно дивитися — шкода хлопців.

«Коврика би підстелили, щоб їм не так боляче було падати. Наче хлопці і одягнуті, але якщо глянути, що там ззаду під коліном мають відкриту ділянку тіла, туди бабахнути, то не знати, як це може закінчитися. Але якщо вони цим займаються, і це їхня професія, то молодці», — сказала дівчина.

Вперше на фестиваль-реконструкцію весілля прийшов і Антон Секереш. Він живописець, тому звернув увагу на костюми: «Дуже гарно. Подобаються мені костюми: оксамитові, сині, інші кольори. Мені тут багато цікавого є. Мотивчики радісні знайшов».

Історичне весілля Ілони Зріні та Імре Текелі відтворюють щороку, розповідає директор Мукачівського історичного музею Михайло Белеканич. Цього разу під час свята вирішили втілити проєкт, який називається «Реміснича мануфактура «Паланок».

«Це приміщення, в якому знаходяться 5 ремісників, — розповів Михайло Белеканич, — які виготовляють із людьми, зокрема, дітками, різні майстер-класи. Показують — і люди можуть виготовити собі власний сувенір або набір сувенірів».

На території замку, за словами директора, впродовж фесту відбуваються різні події: майстер-клас ремісників, урочиста хода, лицарські бої, квест-екскурсія для діток. Шоу вогню — це завершення події.

Свято в мукачівському замку «Паланок», головною частиною якої і було вінчання Ілони Зріні та Імре Текелі, тривало до 21 години.

23 серпня 2020р.

Теги: Зріні, Текелі, весілля, Паланок, реконструкція