У Виноградові винуватець смертельної ДТП грає з поліцією у піжмурки (РІШЕННЯ СУДУ)

У Виноградові винуватець смертельної ДТП грає з поліцією у піжмурки (РІШЕННЯ СУДУ)

Знайти обвинуваченого Олександра Козьму вдома, у селі Тросник Виноградівської міської громади, поліції не вдалося. Втім, односельці та родичі загиблої запевняють – від суду він переховується саме там.

Крім того, як свідчать клопотання до Верховного Суду від захисника обвинуваченого, він є важкохворим. Родичі загиблої Уляни Ковач-Келдер, яку травмував Олександр Козьма в п’яній ДТП, бачать в хворобі спробу уникнути в’язниці.

8 грудня 2020 року Львівський апеляційний суд поставив крапку в суді над підозрюваним у скоєнні смертельної ДТП, що трапилася 2 травня 2018 року по вулиці Комунальній у місті Виноградів. Олександра Козьму визнали винним у скоєнні злочину, кваліфікованого за частиною 2 статті 286 ККУ (Порушення правил дорожнього руху) і присудили йому 5 років позбавлення волі. Однак, щои не потрапити до в’язниці, чоловік втік і переховується у невідомому місці.

Зниклим обвинуваченого вважають від 24 грудня 2020 року. Але пошукові дії, включно з розміщенням повідомлення про розшук на сайті МВС, почали лише 12 січня 2021 року — після того, як журналісти повідомили про цей випадок новому керівництву Виноградівської поліції.

2 березня у селі Тросник, вдома у Олександра Козьми, поліція провела обшуки. Знайти його не вдалося. Родичі загиблої та деякі односельчани обвинуваченого кажуть, що він переховується вдома.

«Є така інформація, що на час обшуку його переховали у сусідів, а потім він знову повернувся додому. Тобто, Козьму хтось мав попередити, що будуть обшукувати будинок. Так само, як попередили і про те, що до поліції надійшли судові документи і його саджатимуть у тюрму, після чого він втік», — переконана мама загиблої Уляни Ковач-Келдер Ганна Ковач.

Уже будучи в розшуку, Козьма в період з 14 січня по 18 лютого чотири рази подавав до Верховного Суду касаційну скаргу на вирок Виноградівського районного суду Закарпатської області від 16 вересня 2019 року та ухвалу Львівського апеляційного суду від 8 грудня 2020 року. За четвертим разом суд її задовільнив і відкрив касаційне провадження.

Крім того, від обвинуваченого до Верховного Суду двічі надходило клопотання про зупинення виконання судових рішень через стан здоров’я Козьми. Його захисник вказував на те, що підзахисний «важко хворий та перебуває на стаціонарному лікуванні».

Верховний Суд відмовився зупиняти рішення суду через відсутність «переконливих аргументів та достатніх підстав необхідності зупинення виконання вироку суду».

Отже, на сьогодні вирок Виноградівського райсуду залишається в силі і це означає, що за законом Олександр Козьма зараз має перебувати у в’язниці.

Мама загиблої Уляни Ковач-Келдер Анна Ковач переконана, що це все — маніпуляції з боку обвинуваченого Олександра Козьми і його захисту з намаганням уникнути ув’язнення. Жінка розповідає, що обвинувачений захворів з того самого дня, 14 грудня, коли були готові документи Львівського апеляційного суду, що підтверджують вирок Виноградівського райсуду.

«Поки йшли суди, Козьма не заявляв про свою хворобу. Але як тільки треба сісти у в’язницю за скоєне, то він одразу став хворим. Потім цей «лікарняний» ми з чоловіком, батьком Уляни, ще самотужки шукали, щоб показати його по місцю роботи Козьми і поліції, яка в той час вже знала, що він утік від тюрми, але ще не шукала злочинця», — пригадує Анна Ковач.

У Виноградівському відділі поліції також підтвердили інформацію, що з 14 грудня 2020 року по 12 січня 2021 року Олександр Козьма проходив стаціонарне лікування у Мукачівській центральній районній лікарні.

Отримати жоден коментар з боку захисника Козьми адвоката Миколи Стеця не вдалося, він не відповідав на телефонні дзвінки.

Нагадаємо, 2 травня 2018 року Козьма, будучи нетверезим, смертельно травмував і залишив помирати на узбіччі вулиці Комунальна 35-річну виноградівчанку Уляну Ковач-Келдер. Жінка мешкала в Голландії і приїхала з сім’єю до України навідати батьків.

За життя Уляни понад два тижні боролись українські та голландські лікарі, але 19 травня її не стало. Трирічна дочка Анія залишилась напівсиротою і зараз живе з батьком у Голландії. Через пандемію коронавірусу з українськими родичами дівчинка бачиться лише через онлайн-зв’язок.

12 березня 2021р.

Теги: Козьма, ДТП