%d1%81%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bf%d0%b0%d1%82%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%b4%d0%b5%d0%bf%d0%b0-%d0%ba%d0%bd%d0%be%d0%bf%d0%ba-2

Справа закарпатського нардепа-кнопкодава Поляка розглядається у суді

Справа закарпатського нардепа-кнопкодава Поляка розглядається у суді

Перша справа проти народного депутата за неособисте голосування вже розглядається в суді. Про це перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода.

Він зазначив, що наразі відомо про один випадок «кнопкодавства» після того, як Верховна Рада в січні запровадила кримінальну відповідальність за неособисті голосування. «Я знаю, що один (випадок «кнопкодавства»). Я знаю, що справа по цьому слухається. Кінцевого вироку немає ще суду», – сказав Стефанчук.

Він пов’язує те, що за останні місяці у парламенті зафіксовано тільки один випадок неособистого голосування саме із загрозою кримінальної відповідальності.

«Нам неважливо, яким буде розмір кримінальної відповідальності, факт кримінальної відповідальності є підставою для позбавлення особи статусу народного депутата. Тому що, щоб інше зробити, нам треба вносити зміни до Конституції. А це, ви розумієте, дві сесії підряд, бо ми повинні пройти висновок КСУ, тому ми пішли іншою формулою – наявність кримінальної справи, вирок суду є підставою для позбавлення народного депутата його мандату», – зазначив перший заступник спікера.

У лютому 2020 року Офіс генерального прокурора повідомив, що розпочато кримінальне провадження через неособисте голосування народного депутата. Ім’я депутата не називалося, але рух «Чесно» повідомив, що йдеться про «мажоритарника» із Закарпаття Владіслава Поляка.

16 січня набув чинності закон про криміналізацію неособистого голосування. Закон запроваджує кримінальну відповідальність за умисне голосування парламентарієм на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата (неособисте голосування).

УНІАН

28 червня 2020р.

Теги: кнопкодав, голосування, Поляк