%d1%80%d1%8f%d1%82%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d1%81%d1%8e%d0%b4%d0%b8%d1%85%d0%be%d0%b4%d1%96-%d0%b1%d0%be%d0%b3%d1%83%d0%bd-%d0%b2%d1%96-2

Рятувальники на всюдиході «Богун» відточували майстерність порятунку туристів у горах

Рятувальники на всюдиході «Богун» відточували майстерність порятунку туристів у горах

Українські Карпати у будь-яку пору року приваблюють до себе  туристів.  Взимку — поціновувачів зимових видів спорту та фрірайду, а влітку —  любителів піших походів, грибників та збирачів ягід. Відтак роботи рятувальникам вистачає, тож вони мають бути підготовленими повсякчас. Зараз, до прикладу,  надзвичайники відточують навички з порятунку людей, надання долікарської допомоги, а також перевіряють безпечність маршрутів та стан вказівників й точок порятунку.

Вчора тренувались гірські рятувальники Воловецької та Рахівської гірських пошуково-рятувальних груп. В обох випадках знавці гір провели тренування із залученням всюдихода «Богун».

У гірських масивах села Пилипець та на полонині Крачуняска фахівці ДСНС відточували навички орієнтування на місцевості за допомогою карти, компасу та GPS-навігатора, вчилися долати перешкоди за допомогою навісної переправи, вивчали способи евакуації потерпілих за допомогою альпіністського спорядження та на швидкість розкладали намет.  Усе це має стати в нагоді при проведенні пошуково-рятувальних робіт у горах.

Окрім того гірські рятувальники перевірили стан та наявність точок порятунку, безпечність маршрутів та усунули перешкоди, які б заважали туристам, — повідомили в У ДСНС України у Закарпатській області