%d0%bf%d1%96%d1%81%d0%bb%d1%8f-%d1%80%d0%be%d0%b7%d1%87%d0%b8%d1%89%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%86%d1%96-13-%d0%b7%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%b2-%d0%b7-2

Після розчищення Латориці, 13 заторів зі сміттям розчищують на річці Боржава (ВІДЕО)

Після розчищення Латориці, 13 заторів зі сміттям розчищують на річці Боржава (ВІДЕО)

Наразі розчищати русла доручили рятувальникам. Вони вже прибирали річку Латорицю, тепер взялися за Боржаву.

Працівники ДСНС прибирають Боржаву на човні, піднімаючи з води пластик, зруйновані гілки дерев та інше сміття.

Наразі працюють у селі Нижні Ремети на Берегівщині, прибирають з 8 ранку і до вечора, поки не стемніє. Водолаз Олександр Саврасов розповів: у роботі є цілий ряд незручностей — в костюмі водолаза уже гаряче і душно, а із засміченої води йдуть дуже неприємні запахи.

«Зараз ріка і берег дуже брудні. Ми закупили спреї, креми, помастили себе. Дуже важко, нереально без цих кремів тут працювати: комарі обкусають, оводи — багато різних комах», — розповів водолаз.

Крім пластику, рятувальники витягують із води тросом деревину. Далі її розпилюють.

До робіт залучили водолазів, працівників аварійно-рятувального загону, також ДСНС-ників із Берегівського та Іршавського районів, каже рятувальник, начальник караулу пожежно-рятувальної частини (м. Іршава) Іван Глушко. Вибирають дерева, які попадали з прибережної річки.

Зачищення русла річки забезпечить більше проходження річки, у випадку наступної повені, — переконаний рятувальник. «Як завжди, в нас кожного року підтоплення в селах Сільце Іршавського району, Вільхівка, Заріччя. Я думаю, це допоможе».

Це третій сміттєвий завал, який розчищують після паводку в червні, розповіла речниця ДСНС на Закарпатті Наталія Батир. За тиждень із води тут вилучили понад 130 кубометрів сміття. Це орієнтовно 16 машин. Речниця пояснила, що 77 кубометрів — це деревина, яка у подальшому розкрижована та розподілена між нужденними, малозабезпеченими людьми. Пляшки та побутове сміття також будуть утилізовані згідно з санітарно-гігієнічними нормами.

«Тут у нас найбільше скупчення сміття, — пояснила речниця. — Було прийнято рішення про розчистку, аби в подальшому унеможливлювати підтоплення населених пунктів та уникнути всяких недомовленостей з угорською стороною, адже все це сміття пливе на угорський бік».

Наразі, за словами керівники штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Ігоря Шинкарюка, триває обговорення з підприємствами щодо утилізації сміття.

«На території закарпатської області є проблема із сміттєзвалищами, які на 90% заповнені — сказав Ігор Шинкарюк. — Ті, які стихійні, вони ліквідовуються, працювати не будуть. Це тони пластикового сміття, це тони пляшок, це тони поліетиленових пакетів. За технологією ми спочатку займаємось основними роботами – виймаємо деревину, потім залишаємо частину, яка стримує цей пластик».

Рятувальники мають розчистити сміттєві затори до осені, щоб уникнути повторних підтоплень, коли почнуться інтенсивні дощі.

06 серпня 2020р.

Теги: Боржава, сміття, затор