Протипожежні двері: різновиди та правила вибору

Протипожежні двері: різновиди та правила вибору

Двері, певна річ, є обов’язковою складовою будь-якої будівлі – житлового чи комерційного, — скільки вони відіграють чимало важливих функцій, зокрема, захищають від холоду, вологості, сторонніх шумів, а також, що найважливіше, обмежують доступ до приміщення сторонніх осіб.

Нинішні виробники пропонують широкий асортимент продукції, зокрема, особливою популярністю користуються протипожежні двері https://market-dveri.ua/uk/protivopozhezhn-k655/, котрі активно монтують як у квартирах чи приватних будинках, так і в торгових, офісних та складських приміщеннях.

Як показує практика, аби обрати оптимальний варіант вогнестійких дверей, необхідно, по-перше, хоча б на базовому рівні орієнтуватися в існуючих різновидах, а по-друге, дотримуватись певних критеріїв покупки даних виробів. Саме тому в нашій публікації ми розглянемо основні види вогнетривких дверей та як правильно їх обирати.

Класифікація вогнестійких дверей 

Всі протипожежні двері, згідно з держстандартом, поділяються на так звані класи вогнестійкості. Для цього використовують спеціальні позначки – Е, ЕІ та ЕWІ, до котрих додають тривалість стійкості до пожежі (вказується у хвилинах). Ці латинські літери означають наступне:

  • Е (з цифровим позначенням) – інформує про те, упродовж якого часу двері зберігатимуть свою цілісність в умовах пожежі. Наприклад, якщо ви помітили двері з позначкою «Е45», це означає, що під впливом високих температур двері зберігатимуть свої експлуатаційні властивості протягом 45-ти хв.;
  • І – ця латинська літера позначає час втрати термоізоляції, тобто за скільки хвилин двері утримуватимуть проникнення високої температури в протилежний бік приміщення;
  • W – цією літерою позначають щільність потоку теплового випромінювання. Іншими словами – скільки конкретно часу двері обмежуватимуть випромінювання тепла.

До речі, найбільший вибір вхідних та міжкімнатних дверей, у тому числі і вогнестійких, представлений в інтернет-магазині Маркет Двері – за максимально вигідними цінами та доставкою по Україні. Більше того, компанія має 8 оффлайн-магазинів у Києві та області, де можна наживо ознайомитися з товарними пропозиціями та обрати свій оптимальний варіант.

Критерії вибору вогнетривких дверей 

Просто взяти і купити двері – стратегія, відверто кажучи, не дуже коректна, особливо, коли мова йде про вогнестійкі моделі. Тут, перш за все, важливий відповідальний підхід та врахування декількох важливий моментів.

Клас вогнестійкості 

Даний показник є ключовим параметром протипожежних дверей, однак не варто керуватись принципом «вище — краще». До прикладу, для кімнат оптимальними варіантами є двері класу ЕІ-30, а от що стосується вхідних – тут варто монтувати моделі ЕІ-45 і вище.

Зовнішній вигляд 

Двері, певна річ, повинні ідеально вписуватися в дизайн інтер’єру будівлі чи приміщення. Проте говорячи про вогнестійкі аналоги, тут даний параметр не є основним, проте можна обрати колірне оформлення або варіант зі склом.

Наявність скляної вставки

На перший погляд може здатися, що наявність скляної вставки на дверях – значно погіршує їх вогнетривкі характеристики, проте це не так. Річ у тім, що дане скло є стійким до високих температур, а їх товщина може сягати до 30 мм. Якщо ви вирішили придбати двері зі склінням, обов’язково зверніть увагу на наявність відповідного маркування, наприклад, EIW (30, 60, 90), що є підтвердження здатності витримувати вплив високої температури.