Першим заступником голови Закарпатської ОДА стане раніше суджений "золотий горішок" з обойми Лученка-Авакова Білецький (ДОКУМЕНТИ)

Першим заступником голови Закарпатської ОДА стане раніше суджений "золотий горішок" з обойми Лученка-Авакова Білецький (ДОКУМЕНТИ)

«Мирослав Білецький блискуче пройшов усі співбесіди і кадрову комісію, і отримав погодження від керівництва Офісу президента на призначення першим заступником! Невдовзі — погодження КМУ і призначення», — з гордістю та пафосом написав з цього приводу голова Закарпатської ОДА.

Мирослав Білецький замінить на цій посаді генерала СБУ Олега Коцюбу, який є людиною чинного голови облради Олексія Петрова. 

Попри те, що імя М.Білецького постійно на слуху як кума, бізнеспартнера і політичного соратника народного депутата Валерія Лунченка, його призначення на одну з ключових позицій в закарпатському політикумі все ж потребує додаткових акцентів.

Мукачівський ресурс Мукачево.нет з цього приводу згадав лише кримінальну історію 19-річної давності, коли Мирослава Білецького, тоді ще простого заробітчанина в Чехії, було засуджено за мордобій у кафе «Шаман у селі Велика Копаня на Виноградівщині. В ході цього кримінального інциденту, який й розглядався у суді, «були завдані легкі тілесні ушкодження, використаний кастет або інший тупий предмет, а також підручні засоби, а також зламані двері та замки, викрадений алкоголь з бару та розбите авто. Також у справі йдеться про вимагання грошей у доларах та погрожування газовим балоном.»

Утім, попри інформацію про події 2019 року, які, втім, чудово ілюструють стрімкість політичної та бізнесової кар’єри нещодавнього заробітчанина-хулігана, є значно свіжіші факти з політично-бізнесової діяльності М.Білецького, які характеризують не тільки його особу, але й проливають світло на першопричини нинішньої політичної ситуації на Закарпатті в контексті його власного призначення.

Відповідну інформацію з цього приводу дещо раніше з’ясувала і оприлюднила журналістка-розслідувачка Олена Мудра. Виявляється, здача Закарпаття у вотчину після Революції Гідності так званому «клану «Народного Фронту», про яку постійно писало Закарпаття онлайн ще з часів призначення головою Закарпатської ОДА самого Валерія Лунченка, має свої формальні прояви в певних «коаліційно»-бізнесових оборудках на теренах Закарпаття.

«Продовжується очікуваний злив області під «найефективнішого міністра» (с) через закарпатських нардепів з «Довіри» (Горват, Лунченко, Петьовка і Поляк), який розпочався напередодні місцевих виборів з призначенням Олексія Петрова головою Закарпатської ОДА у квітні минулого року.

У грудні 2020 Петрова, котрий балотувався до Закарпатської обласної ради від партії «Слуга народу», коаліція, сформована «Рідним Закарпаттям», «Слугою народу», «Європейською солідарністю» та «Батьківщиною», обрала головою Закарпатської обласної ради. За цю підтримку посади першого заступника і заступника голови облради віддали «ЄС» та «Батьківщині».

На голову Закарпатської ОДА розглядалась також кандидатура Мирослава Білецького, проте він виявився заслабкою фігурою для формування більшості.

Генерала контррозвідки СБУ Петрова, на посаді голови ОДА змінив винороб Полосков, якого відносять до оточення нардепа Василя Петьовки. І, як вже стає очевидно, його першим заступником призначать «горіхового» бізнес-партнера Авакова та Лунченка — Мирослава Білецького», написала з цього приводу О.Мудра.

У попередньому бліцрозслідуванні журналістки від 23 листопада минулого року, що стосувалося ймовірного призначення М.Білецького на посаду голови ОДА, дещо деталізувався закарпатський «золотогорішковий» бізнес Авакова,  Лунченка та  Білецького: «Арсена Борисовича з Мирославом Білецьким пов’язує спільний бізнес через ТОВ «Карпатські золоті горішки». Згідно з даних You control компанія входить у групу Авакова-Котвіцького Інвестор і Групу родини Лунченко.

Присутність «найефективнішого міністра» (с) в ТОВ забезпечує Світлана Мурашова, народного депутата Валерія Лунченка – його батько Валерій Лунченко, а Мирослава Білецького — дружина Оксана Білецька.

«Рідне Закарпаття» — політичний сателіт створений під місцеві вибори 2020 закарпатськими нардепами-мажоритарниками з групи «Довіра» Лунченком, Петьовкою, Горватом і Поляком. Вплив на групу у парламенті мають Аваков і Коломойський.»

Ці висновки журналістка підкріплює відповідними документальними доказами.

Ну а крапку в кулуарних поділах Закарпаття «союзними» політичними кланами ставить телеграм-канал ERőS PISTA: «Нагадуємо, що у рамках кулуарних домовленостей між «Слугою народу» та «Рідним Закарпаттям», облрада залишається за «СН», а Закарпатська ОДА під протекторатом «РЗ» (».

Тобто, слід так розуміти, що всі ці політичні «свині» не просто так товчуться біля закарпатського владного «валова». І що незабаром їм перепадуть чергові «золоті горішки» з того, що досі було загальнонародним надбанням – від бюджетних грошових потоків до «золотої» закарпатської землі.

01 лютого 2021р.

Теги: Білецький, Полосков, Лунченко, Аваков