%d0%be%d1%84%d1%96%d1%81-%d0%be%d0%bc%d0%b1%d1%83%d0%b4%d1%81%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d1%96%d1%80%d0%b8%d0%b2-%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%86%d0%b5-%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bf-2

Офіс Омбудсмана перевірив місце компактного проживання ромів у Мукачево

Працівники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Діана Швардак та Ігор Гречуха відвідали місце компактного проживання ромів у Мукачево з метою з’ясування стану дотримання прав ромів у сфері доступу до медичних, освітніх, соціальних послуг, забезпечення необхідними засобами соціального захисту та доступі ромських дітей до освіти. Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.
«За інформацією представників національної меншини, зареєстрованих випадків захворювань на коронавірусну інфекцію в поселенні немає. Під час карантину ромській спільноті, яка є соціально вразливою верствою населення, була надана гуманітарна допомога від благодійних організацій. Після оголошення карантину переміщення ромських громадян з інших регіонів чи з-за кордону до ромського поселення не виявлено», — йдеться у повідомленні.
У ромському поселенні в Мукачево наявні ще 4 церкви, на території яких є дитячий садок та недільні школи.
Крім того, поряд з ромським поселенням функціонує загальноосвітня школа I-II ступенів, в якій навчаються понад 950 дітей ромської національності. Доступ до дистанційної освіти загалом дотримується, оскільки, за повідомлення Мукачівської міської ради, після оголошення карантину вчителі Мукачівських шкіл надали роздаткові матеріали навчальних програм тим дітям, в яких обмежений доступ до дистанційної освіти.
«За повідомленням директора ЗОШ №14, вчителі особисто зв’язувались з кожним учнем, в яких відсутній доступ до дистанційної освіти, та надавали рекомендації щодо дистанційного навчання», — зазначили Офісі Омбудсмана.
Під час робочої зустрічі з керівництвом Мукачівської міської ради обговорено проблеми ромської громади та досягнуто домовленості про співпрацю із регіональним представництвом Уповноваженого в Закарпатській області.