%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b4%d1%96%d0%b2%d1%89%d0%b8%d0%bd%d1%96-%d0%b2%d0%b8%d1%8f%d0%b2%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b8-2

На Виноградівщині виявленно карантинного шкідника томатної молі

Четвертого вересня, голова райдержадміністрації Ігор Вантюх зустрівся з провідним спеціалістом-державним інспектором відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Миколою Глаголою, який інформував що згідно висновку фітосанітарної експертизи на територій Виноградівського району у феромонних пастках виявленно карантинного шкідника томатної молі (tuta absoluta) у зв’язку цим пропонується запровадити карантин з 4 вересня 2020 року на окремих територіях Виноградівського району.

З даного питання буде видано розпорядження Виноградівської районної державної адміністрації «Про затвердження карантинного режиму у зв’язку з виявленням карантинного організму – південноамериканської томатної молі на окремих територіях Виноградівського району».

Довідково: Томатна мінуюча міль, Tuta absoluta — тропічний вид метеликів родини Виїмчастокрилі молі (Gelechidae). Ця комаха може завдавати помітної шкоди низці культивованих рослин, особливо томатам. Поширена у десятках країн усіх континентів.

Гусениці шкідника можуть живитися на усіх частинах рослин томатів і ушкоджувати рослини на всіх стадіях росту. Рідше уражають картоплю (тільки наземні частини). Утворюючи великі міни на листі, вигризаючи довгі ходи в стеблах, зелених і зрілих плодах, вони викликають значні втрати урожаю як в теплицях, так і у відкритому ґрунті. Пошкоджені плоди погано зберігаються, загнивають і втрачають товарну якість. Втрати урожаю можуть досягати 50-100%.

Розповсюджується з розсадою і плодами томатів у всіх фазах розвитку, також з пакувальним матеріалом, ґрунтом, інвентарем, рослинними рештками, — повідомляють у Виноградівській РДА