%d0%ba%d1%83%d0%bb%d0%b5%d0%b1%d0%b0-%d0%bd%d0%b5-%d0%bf%d0%be%d1%8f%d1%81%d0%bd%d0%b8%d0%b2-%d0%b7%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%83%d1%82%d0%be%d1%87%d0%bd%d0%b5%d0%bd%d0%be%d0%bc%d1%83-2

Кулеба не пояснив, звідки в уточненому плані взявся п'ятий, "угорський" район

Кулеба не пояснив, звідки в уточненому плані взявся п'ятий, "угорський" район

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заперечив плани щодо створення «угорського району» на Закарпатті і відповів «трьома правдами» на «три фейки», які, начебто, розповсюджують у ЗМІ стосовно домовленостей із Угорщиною. Про це він повідомив у своєму Фейсбуку, коментуючи публікації в ЗМІ з припущенням, що Україна створює великий прикордонний Берегівський район під впливом Угорщини.

«Берегівський район уже давно і щасливо існує і має право продовжити своє існування. Йдеться лише про приєднання до нього Виноградівського району в рамках реформи. Рішення про приєднання цього району ухвалювало не МЗС, але ми підтримуємо адміністративно-територіальну реформу», – заявив посадовець.

Міністр запевнив, що ніяких зобов’язань перед Угорщиною щодо створення «національного» району під час недавнього візиту в Будапешт він не брав.

Очільник відомства сказав, що МЗС працює над поліпшенням відносин з Угорщиною і шукає можливі компроміси, але не зраджує інтересів України і не перетинає «червоних ліній».

«До речі, на одній з них ми твердо стоїмо, і я про це неодноразово говорив публічно: ми відхиляємо вимоги додатково міняти закон про освіту», – повідомив Кулеба.

Міністр наголосив: офіційна позиція МЗС полягає в тому, що жодна іноземна держава не може диктувати Україні, яким чином організовувати громади, райони або області.

При цьому Д.Кулеба не пояснив факт несподівної появи в проекті адміністративної реформи на Закарпатті після його візиту до Будапешту п’ятого, Берегівського району, тоді як до того на всіх рівнях було попередньо погоджено створення в області лише чотирьох таких одиниць, серд яких Берегівського в окреслених межах не було.

У цьому ж контексті у середу, 10 червня, до політичних спекуляцій вдався міський голова Берегова Золтан Бабяк. У своєму відкритому листі до Президента України без жодних на те підстав і нівелюючи право на дискусію він звинуватив опонентів створення окремого, «національного» району для угорців унамаганні вважати останніх «другорядними громадянами України з натяком на національність». А опубліковані на цю тему матеріали назвав «спекулятивними публікаціями у ЗМІ».

Нагадаємо, минулого тижня Міністерство громад і територій оприлюднило проєкти майбутніх районів України в рамках адміністративно-територіальної реформи. У Закарпатській області планують залишити п’ять районів, в тому числі Берегівський Несподіванкою і для громадськості, і для експертного середовища стала поява Берегівського району з населенням 200 тисяч осіб, переважно етнічних угорців, про створення якого раніше не йшлося. Частиною суспільства це було сприйнято так, що створенням такої адміністративної одиниці українська влада йде на перші поступки Угорщині.

Раніше Закарпаття онлайн інформував про те, що на Закарпатті замість нинішніх 13-ти планували створити 4 райони. І Берегівського серед них не було. Натомість, створення цієї адміністративної одиниці, до якої б увійшли більшість заселених угорцями населених пунктів, від Києва ультимативно вимагав офіційний Будапешт.

У цьому контексті Угорщина системно домагається створення на Закарпатті національно-культурної, а за рядом ознак — і політичної автономії для закарпатських угорців.
 

ДО ТЕМИ:

«Угорський» район: влада України пішла на поступки Будапешту

11 червня 2020р.

Теги: район, угорці, Кулеба, Бабяк