%d0%b7-5-%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%bf%d0%bd%d1%8f-%d0%b2-%d1%83%d0%b6%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b4%d1%96-%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%86%d1%8e%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d0%b4%d0%b8%d1%82%d1%8f%d1%87-2

З 5 серпня в Ужгороді запрацюють дитячі садки

 З 5 серпня в Ужгороді запрацюють дитячі садки

У тестовому режимі, з дотриманням протиепідемічних заходів, в Ужгороді із середи, 5 серпня, почнуть працювати середні та старші групи у дитячих садочках. Це – один із пунктів, які розглядалися сьогодні на позаплановому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) в Ужгородській міській раді.
На засіданні заслухали інформацію голови комісії, Ужгородського міського голови Богдана Андріїва, начальника управління охорони здоров’я Василя Решетаря. За рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 31 липня за показниками захворюваності на коронавірус Ужгород віднесено до «жовтої» зони, а вимоги щодо неї дозволяють функціонування дитячих дошкільних навчальних закладів.
Вимоги до роботи дитсадків визначені постановою Головного державного санітарного лікаря України:21.05.2020 №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19». Зокрема, і працівникам садочків, і дітям постійно вимірюватимуть температуру, у приміщеннях проводитимуть дезінфекцію, провітрювання тощо. Рекомендовано проводити навчання та ігри якомога більше на відкритому повітрі, з обмеженою кількістю інвентарю, переформатувати приміщення так, аби збільшити дистанцію між дітьми, вчити малечу азам особистої гігієни.
Обмежень щодо кількості дітей у середніх та старших групах не буде. Дошкільнята повинні мати довідку від сімейного лікаря про те, що вони здорові.
На засіданні комісії також акцентувалося на продовженні інших карантинних заходів: дотримання маскового режиму, вимог до перевезень у міських автобусах, проведення масових заходів, відвідування кінотеатрів, забороні відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту, де тимчасово чи постійно проживають чи перебувають люди похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю.