%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bf%d0%b0%d1%82%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d1%83%d0%b3%d0%be%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d1%96%d0%bd%d1%81%d1%82%d0%b8%d1%82%d1%83%d1%82-%d0%be%d1%82-2

Закарпатський угорський інститут отримав т.в.о. ректора, не Орос (ФОТО)

Закарпатський угорський інститут отримав т.в.о. ректора, не Орос (ФОТО)

Таке рішення прийняли члени кураторіуму благодійного фонду “За ЗУІ”, в чиї функціональні обов’язки це входить.

Як повідомлялося раніше, до цього часу посаду президента і ректора вишу по суті незаконно суміщала депутат Закарпатської обласної ради Ілдика Орос.

До 2015 року в навчальному закладі це були дві відокремлені посади. Але у 2015-му раптово помер Йожеф Сікура, професор-біолог за фахом, й Ілдика Орос стала виконувати обидві функції. При цьому повідомлялося, що берегівським інститутом в порушення всіх українських законів роками керувала людина, яка  немає жодного вченого звання, а обставини отримання наукового ступеню якою викликають досить обґрунтовані сумніви.

Тому, під тиском ЗМІ і, начебто, з настанням пенсійного віку Ілдика Орос оголосила, що відмовляється від посади ректора, залишивши за собою президентство. Однак, як виявилося, після відставки далі незаконно керувала вишом. У цьому контесті було озвучено справжню ціну слів очільників угорського вишу в Берегові.

Традиційно, ректор ЗУІ здійснює керівництво викладацьким, виховним, дослідницьким та науковим процесом, а президент вишу забезпечує для цього матеріально-технічну, фінансову базу, зв’язки з вітчизняними та закордонними колегами, виступає своєрідним менеджером закладу.

Згідно з чинним українським законодавством, посада ректора – виборча, на основі оголошеного конкурсу. Претенденти подають свої заяви і програми у відповідну комісію, в даному випадку в кураторіум фонду “За ЗУІ”, який визначає кого із кандидатів вносити до бюлетенів голосування. Відтак певний відсоток, згідно із квотою, викладачів, науковців, працівників та студентів навчального закладу таємно визначатимуться, кому бути ректором.

Завдання новопризначеного т.в.о. Іштвана Черничка – якісно організувати цей процес. За попередніми даними, голосування відбудеться восени нинішнього року.

14 червня 2020р.

Теги: ЗУІ, Черничко, Орос, ректор