%d0%b4%d0%b2%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d0%b4%d0%be%d0%b1%d1%83-%d0%b2-%d0%b0%d0%b5%d1%80%d0%be%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%82%d1%83-%d1%83%d0%b6%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b4-%d0%bf%d0%be%d0%b6%d0%b2-2

Два за добу: в аеропорту «Ужгород» пожвавлення

Два за добу: в аеропорту «Ужгород» пожвавлення

Сьогодні до аеропорту в Ужгороді прилетіло одразу два літаки. Обидва чартерні і малотонажні.   Один тільки здійснив висадку пасажирів і одразу ж відлетів. Це свідчить про те, що аеропорт таки діє, хоч і не приймає постійних авіарейсів. 

Регулярні рейси в напрямку до і з столиці востаннє здійснювалися в жовтні минулого року. В понеділок літаком можна було дістатися з Ужгорода до Києва, а в п‘ятницю у зворотньому напрямку. 

Рейси «Київ-Ужгород» та «Ужгород-Київ», які здійснювала компанія «Мотор Січ», були збитковими, про це неодноразово говорив директор аеропорту Руслан Лііс. В середньому з Києва до Ужгорода летіло 10 пасажирів, а у напрямку до столиці — вдвічі менше. 

Наразі аеропорт приймає тільки чартерні рейси. За інформацією прес-служби Закарпатської обласної ради з початку року з аеропорту відправлено 44 повітряні судна. 

Разом з тим днями на сесії облради депутати затвердили програму розвитку аеропорту на наступні 5 років. Її реалізація забезпечить розвиток аеродромної та аеропортової інфраструктури ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород», підвищення якості обслуговування пасажирів, членів екіпажів повітряних суден, повітряних суден, відновлення виконання регулярних авіарейсів, збільшення кількості чартерних рейсів та обсягів перевезення пасажирів, відновлення вантажних авіаперевезень, поступове створення умов для підвищення фінансово-господарської самостійності підприємства, його бездотаційного, самоокупного функціонування, повідомляють в облраді. 

Наразі основна проблема для здійснення рейсів — відсутність угоди між Україною та Словаччиною, яка має визначити умови використання частини повітряного простору Словаччини, адже літаки злітають і заходять на посадку в Ужгороді через повітряний простір сусідньої держави. Відповідна угода може бути підписана уже восени цього року, під час візиту президента України до Словацької республіки, — про це, посилаючись на МЗС, повідомляє «Європейська правда». 

Для Ужгорода відновлення повноцінної діяльності аеропорту вкрай важливе. Перш за все регулярні рейси — це важливий логістичний зв‘язок регіона із столицею. А для міста, і області загалом, це має стратегічне значення, адже дає змогу шукати нові бізнес-моделі для збільшення видів послуг, які надаватимуться аеропортом, а це у свою чергу збільшить ділову активність в Ужгороді і притік капіталу.