%d0%b2-%d1%83%d0%b6%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b4%d1%96-%d1%83%d0%bd%d1%96%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d0%b1%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%b9-%d0%b4%d0%b0%d1%85-%d0%bf-2

В Ужгороді унікальний бароковий дах планують знищити "модерною" надбудовою (ФОТО)

В Ужгороді унікальний бароковий дах планують знищити "модерною" надбудовою (ФОТО)

Історична будівля складається з двох об’ємів, розповідають автори  посту. Об’єм під бароковим дахом із заломом виходить чільним фасадом на вулицю Волошина, датований кінцем XVIII — початком XIX століття та зведений у стилі пізнього бароко. Об’єм має симетрично осьову композицію з балконом та нині забудованою в’їзною аркою на центральній осі чільного фасаду. Другий ярус будівлі розчленовано пілястрами прямокутного перерізу. Вікна увінчані прямокутними сандриками з гірляндами та іншим декором, характерним для стилю бароко. Другий ярус завершується масивним вінцевим карнизом із широким фризом та тригліфами.

Наріжний об’єм будівлі, що виходить фасадами на вулицю Волошина та Корятовича, є більш пізньою добудовою та датований другою половиною XIX століття. Об’єм увінчаний фронтоном з волютами та вікном типу «бичаче око». Наріжна зрізана частина об’єму містить балкон. Архітектурний стиль, пластика та декор фасадів наслідують характерні особливості більш ранньої частини будівлі.

«У будинку здавна була аптека «Золотий лев» (Arany Oroszlán), заснована у 1750 році. У першій половині XX століття будинок був відомий як «палац Вайди». Будинок є одним із найстаріших збережених взірців житлової архітектури Ужгорода та рідкісним збереженим взірцем барокової архітектури міста. Але ні — треба все знищити і обов’язково надбудувати замість вже раритетного для Ужгорода барокового даху із заломом якийсь хлів, курник чи якийсь бударь. Знесіть вже це місто бульдозером нарешті,» — саркастично пропонує Save Uzhhorod.

В Ужгороді унікальний бароковий дах планують знищити

16 серпня 2020р.

Теги: бароко, надбудова