%d0%b2-%d1%83%d0%b6%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b4%d1%96-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d0%b7%d1%83%d0%bf%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b8-%d0%bd%d0%b5%d0%b7%d0%b0%d0%ba-2

В Ужгороді закликають зупинити незаконну роздачу ділянок у руслі річки у зробити там лісопарк

В Ужгороді закликають зупинити незаконну роздачу ділянок у руслі річки у зробити там лісопарк

Ініціативна група ГО «Простір молоді» спільно з мешканцями районів Ужгорода вул. Букова та Запорізька направила колективне звернення до мера Ужгорода з вимогою зупинити  порушення вимог Водного, Лісового та Земельного кодексів України і не допустити незаконне виділення ділянок біля річки Задолинка в обласному центрі. Запити також відправлено у відповідні управління водного та лісового господарств. 

В ініціативній групі кажуть, що на наступній сесії міської ради планується приватизація ласих шматків біля самісінького кордону у руслі річки Задолинка. Так як русло річки знаходиться на 3 метри нижче сусідніх ділянок, то для того аби тут щось побудувати, треба підняти рівень землі на 3 метри. У зв’язку із рельєфом місцевості, відвести русло річки Задолинки та ставка неможливо. Це призведе у свою чергу до затоплення декількох вулиць, а також знищенню дикої фауни Ужгорода.

 «Багато людей люблять Ужгород через те, що тут є річка Уж, яка протікає через все місто. Але більшість ужгородців навіть не підозрює, що в нас є ще річка Задолинка. Протікає вона вздовж вулиць Букова та Запорізька, а потім потрапляє в канал на території Словаччини. Вона більшість часу маленька, але виконує дуже важливу функцію – вона збирає всю дощову воду та воду після танення снігів з лісового масиву площею понад 120 га лісу, а також з вулиць Запорізька, Лісова, Букова, Собранецька , частково мікрорайон Червениця, та нового кварталу забудови компанії  «Гозда » біля пам’ятника героям, — каже Ернест Самсончик, один з учасників ГО «Простір молоді». — Її пропускна спроможність – 9 тис. тон води в годину. Тим самим, вона оберігає цей район від затоплень. Ще одна її особливість – це те, що вона утворює невеликий ставок, який слугує єдиним місцем на великій території для водопою диких тварин, таких як серни, кабани, лисиці, рись та дикі кішки».

ГО «Простір молоді» пропонує альтернативу приватизації: розчистити цю річку разом зі ставком для запобігання заболочуванню, а також створити тут перший в історії Ужгорода лісопарк.  Тут можна облаштувати місця для кемпінгу як для ужгородців, так і для гостей міста. А також прокласти велосипедні доріжки, адже тут можна кататись на великій території понад 70 га лісу.