%d0%b2%d0%bb%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%8f-%d0%b1%d1%96%d0%b9%d1%86%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-%d1%81%d0%be%d0%b1%d0%b0%d0%ba%d0%b8-%d1%89%d0%be-%d0%b2-%d1%83%d0%b6%d0%b3-2

Власниця бійцівського собаки, що в Ужгороді загриз маленького песик, має сплатити 51 грн штрафу (ВІДЕО)

Власниця бійцівського собаки, що в Ужгороді загриз маленького песик, має сплатити 51 грн штрафу (ВІДЕО)

Випадок стався 2 серпня біля Боздоського парку в Ужгороді. Собаку породи шпіц на повідку вела дев’ятирічна дівчинка з мамою, коли на тварину напав тер`єр. Хазяйка каже: залишила прив’язаного собаку на 5 хвилин, поки ходила в магазин.

Очевидиця Діана Шепарович-Журіна розповіла: шпіц — це тварина її подруги. Вона взяла собаку на перетримку на вихідні. У неділю ввечері вони з сім’єю йшли гуляти до Боздоського парку. Собаку вела її дев’ятирічна донька.

«Я сказала Карінці, щоб вона йшла по лівому боці, а я прямо, — пояснила Діана Шепарович-Журіна, — щоб я бачила, як вони гуляють. Під сходами сидів сірий собака. Це був стаффордширський тер’єр (бійцівська собака) без нагляду і без намордника. Наскакує на нашу собачку мертвою хваткою і не відпускаючи, тримає у своїй щелепі. Каріна до останнього тягне поводок і в кінці залишається з пустим поводочком. Мій чоловік починає барсеткою бити, ногою копати ту собаку, щоб вона просто відпустила».

Тварина, за словами очевидиці, померла на місці. Випадок стався близько 19 години. А о 21-й шпіца мала забрати власниця Наталія. Собака прожив із її сім’єю 6 років. Із хазяйкою тер’єра, який був прив’язаний біля супермаркету, вона вже спілкувалася.

«Я в неї запитала, як будемо вирішувати проблему — вона почала мені хамити, — сказала Наталія. — Почала розповідати, що її собаку побили, скільки коштують щенята, що в неї в собаки не буде дітей. У мене собаки вже нема. І в мене дитина просто в істериці. Ми три дні сидимо на валер’янці, це не біда?!».

Жінка планує з адвокатом розпочати судовий процес: «Сьогодні це маленька собачка, для когось це несерйозно, але для нас це дуже велика втрата. Завтра це може бути дитина», — сказала Наталія Сентімрей.

Під час нападу тер’єра хазяйка Ксенія була в магазині. За її словами, відлучилася від собаки на 5 хвилин — зайшла в магазин по воду.

«Виходжу з магазину, дивлюся, п’ятеро людей били жорстоко мою собаку, з очей текла кров. — пригадує Ксенія Козіко, — Вона була в тяжкому стані. Але вона не напала на людину, вона дивилася в підлогу і мовчала, не давала здачі. Я підбігла, я їх розступила, почала питати, що сталося. Собаці моїй теж було погано, вона теж у важкому стані».

Після цього випадку Ксенія пішла додому, каже, через стан своєї собаки:

«Я закрилася вдома, — розповіла жінка. — Прийшла поліція. Поліцію я спокійно впустила. Перед тим, як піти, я залишила їм свій номер телефону. Я їм сказала, що нікуди не втікаю, я відповідаю, я визнаю. Але собаку вела дитина неповнолітня до 14 років. І вона сама підійшла до собаки. Тер’єр був не на пішохідній частині. Виходить, що дитина сама пішла до моєї собаки. Йде дорога, трохи галявини і металева перегородка на будинку. Люди там не гуляють».

За словами Ксенії, її собака перебуває в Кінологічному клубі України.

Кінолог Віктор Синько пояснив: якщо собака перебував у цьому клубі, то має бути психічно і соціально здоровим:

«У цей клуб хворих собак, психічно неврівноважених, просто не беруть. Проводиться комісія, огляд. Щодо намордника, то всі собаки мають бути в наморднику на вигулі. Тобто це стосується як маленьких порід, так і великих».

Речниця Нацполіції Закарпаття Ганна Дан сказала, що на власницю собаки складено протокол, бо за такі дії законодавчо передбачена адмінвідповідальність.

«Найближчим часом цей протокол за статтею 154 направлять до суду, який обиратиме міру покарання даній жінці», — пояснила речниця.

За словами речниці поліції, покарання за 154-ю статтею — 51 гривня. Водночас власниця шпіца готується подати до суду для морального та матеріального відшкодування, а хазяйка тер’єра готує зустрічний позов через побиття її собаки та інші обставини справи.

05 серпня 2020р.

Теги: стаффордшир, шпіц