У Києві відкрилася виставка «Угорці в Україні» (ФОТО)

У рамках акції в Українському домі організували виставку "Угорці в Україні", на якій продемонстрували побут, культуру, традиції, звичаї, історію цієї національної меншини, що проживає в нашій країні, зокрема на Закарпатті.

Присутніх на відкритті експозиції вітав голова Київського об’єднання угорців Дюло Петнегазі.

Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ернев Кешкень розповів, що із днів проголошення незалежності в Україні це перша виставка, яка так широкомасштабно й всебічно ілюструє культуру й історію угорського народу, його співжиття з представниками інших національностей, зокрема українцями, бо взаємне ознайомлення з минувшиною народів надзвичайно актуальне для всіх нацменшин, що проживають в Україні.

"Дуже важливо поважати й підтримувати національні меншини,- наголосив на урочистості колишній міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Гейза Єсенскі.- Ця вимога пріоритетна в угорській політиці ще з часів короля Іштвана".

Модератор заходу Михайло Товт після цього надав слово представникам татарської, російської, азербайджанської, курдської громад, що проживають в нашій країні.

Викладач Закарпатського угорського інституту Маргарита Кейс познайомила присутніх з експозицією постерів, що ілюструють притаманну Закарпаттю багатомовність ще з часів Австро-Угорської монархії до наших днів. Історик

Барнабаш Кейс здійснив етнографічний екскурс у минуле, зупинився на звичаях і традиціях угорців.

Розміщена на виставці старовинна юрта нагадала, як колись жили в українських степах угорці, що шукали собі батьківщину. Експоноване вбрання угорських лучників і рицарів, гайдуків і куруців, гусарів 48-го, їх зброя та прапори дозволили заглянути в ті героїчні часи.

Проте, угорці знані не лише як воїни, а прославились вони і сумлінною працею на землі, у тваринництві, ремісництві, виготовленні народних виробів тощо. Цю їх рису репрезентували виставлені речі побуту: інвентар для випікання хліба, характерні для нашого краю верстати для виготовлення речей з конопель, помпезне березьке ткацтво, воскові писанки та бочки з Шаланок, єдине у своєму стилі народне вбрання з Доброні й таке інше. Встановили тут навіть цілу бондарську майстерню.

Експонати на виставку представили Барнабаш Кейс з особистої колекції, Закарпатський угорський інститут ім..Ференца Ракоці, Тисагатьський краєзнавчий музей і берегівський Центр розвитку угорської культури.

Загрузка...

Leave a Comment