Російські банки продовжують зазнавати збитків в Україні

Російські банки продовжують зазнавати збитків в Україні

Найбільші збитки отримали ВТБ, Промінвестбанк і Сбербанк. 

Повідомляє портал «АНТИКОР» з посиланням на ЗМІ.

Збиток «дочок» російських банків в Україні склав за дев’ять місяців 528 мільйонів доларів (13,6 мільярда гривень), в той час як збиток всіх банків України склав 11,9 мільярда гривень, йдеться в повідомленні Нацбанку.
 
«Сукупний збиток цих восьми банків за 9 місяців 2016 року склав 13,6 мільярда гривень, чисте зростання резервів — 15,2 мільярда гривень. Тому збитки банків, які перебувають під контролем російських банківських груп, обумовлені чистим зростанням резервів», — сказано в повідомленні.
 
Таким чином, зазначають в НБУ, банківська система України без урахування російських банків в цілому прибуткова, а російські «дочки» генерують збитки.
 
«Українські банки без урахування «російських» банків отримали чистий прибуток у розмірі 1,6 мільярда гривень. З урахуванням того тиску, який чиниться на «російські» банки, такі результати є цілком пристойними», — говорять в НБУ.
 
Загалом в Україні працюють вісім «дочок» російських банківських груп: українські Сбербанк, ВТБ, Альфа-банк, НЕОС (належить Альфа-груп), БМ-банк ( «внучка» ВТБ), Промінвестбанк ( «дочка» ЗЕБу), VS Bank ( «дочка» Сбербанку) і Форвард (належить групі Русский стандарт).
 
Найбільших збитків отримав український ВТБ — 5,6 мільярда гривень. За ним іде Промінвестбанк, який належить ЗЕБу, зі збитками в 4,1 мільярда гривень.
 
На третьому місці — український Сбербанк з показником у 3 мільярди гривень. Також збитки отримали Альфа-банк, БМ Банк і НЕОС Банк.
 
Чистий прибуток отримали лише два банки з восьми: VS Bank і Форвард.

Загрузка...

Leave a Comment