На Закарпатті комісія Держлісагентства поки не знайшли підтвердження фактів незаконної рубки лісів з інтерактивної карти

“Наказом Держлісагентства України було створено робочу групу у складі представників, власне, Державного агентства лісових ресурсів, Укрдержліспроекту, Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства „Львівлісозахист“, Національної поліції. Наразі організовано три підгрупи, які перевіряють законність рубок за трьома напрямами — рахівським, ужгородським та мукачівським. За фактом обстеження та ідентифікації на місцевості заявлених на інтерактивній карті місць незаконних рубок у Перечинському та Ужгородському лісгоспах порушень щодо рубок лісу не виявлено. Так, на 53-х ділянках площею 176 гектарів, підпорядкованих Ужгородському ЛГ, що були визначені на інтерактивній карті як незаконні рубки, були виявлені 33 ділянки (136 га) з рубками минулих років, на що лісгоспом надані усі дозвільні документи, лісорубні квитки тощо. 11 ділянок на площі 10 гектарів виявилися болотами, сіножатями, природніми поновленнями, виноградниками і навіть плантацією новорічних ялинок, а 9 ділянок взагалі знаходяться за межами Держлісфонду. Нагадаю, що інтерактивна карта лісів, яку розробляв Науково-дослідний інститут геодезії та картографії Держгеокадастру України, презентувала загалу незаконні рубки за 9 місяців 2016 року…”, — розповів В.Матейчик.

Як зазначив директор ДП “Перечинське лісове господарство” Ярослав Кополовець, на інтерактивній карті щодо даного лісгоспа було визначено 86 ділянок незаконних рубок площею 162 гектари.

“По жодній з ділянок інформація по факту не підтверджена. Частина цих земель виявилися приватною власністю у якості паїв, сільгоспугіддями, що нам не підпорядковуються, частково це старі сади, молоді насадження тощо”, — розповів Я. Кополовець.

Сьогодні, 30 листопада, під час перевірки територій незаконних рубок з інтерактивної карти за допомогою матеріалів лісовпорядкування та GPS-навігаторів члени комісії в Ужгородському та Перечинському районах виявили на вказаних у карті локаціях виноградники, старі сади, плантацію новорічних ялинок, висаджених у 2008 та 2012 роках, сільгоспугіддя тощо.

Речниця ЗОУЛМГ Юлія Давидова повідомила, що за результатами роботи комісії підтверджень вказаним в інтерактивній карті незаконним рубкам на території Воловецького, Мукачівсько та Рахівського лісгоспів також не виявлено.

“Наразі тривають перевірки у Свалявському та Великоберезнянському лісгоспах. Остаточні результати моніторингу будуть відомі наприкінці цього тижня”, — зазначила Ю.Давидова.

Інтерактивна карта лісів України, яку на початку листопада представили на засіданні Уряду, містила інформацію про 530 ділянок незаконних рубок площею 774 гектари лісу на Закарпатті.

Загрузка...

Leave a Comment