Квартира Лещенка: ГПУ відкрила справу про незаконне збагачення

Квартира Лещенка: ГПУ відкрила справу про незаконне збагачення

Генпрокуратура розслідує справу про «незаконне збагачення» народного депутата Сергія Лещенка.

Повідомляє портал «АНТИКОР» з посиланням на ЗМІ.

Про це стало відомо з двох ухвал Печерського суду Києва від 15 листопада, які розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень.

Відповідно до судових документів, кримінальне провадження розпочате Генеральною прокуратурою України 27 жовтня 2016 року за фактом незаконного збагачення (ч. 3 ст. 368-2 КК України). Саме так слідчі ГПУ сприймають факт купівлі парламентарем квартири у Києві вартістю 7,5 млн гривень.

Як уточнюється в розслідуванні, 31 серпня між Сергієм Лещенком та директором ТОВ «Компанія з управління активами «Промислові інвестиції» було укладено договір купівлі-продажу квартири, яка, відповідно до договору, коштувала покупцю 7,55 млн гривень.

Суд задовольнив клопотання слідчих, які наполягали: матеріали розслідування містять достатні підстави вважати, що відомості про рух коштів за всіма відкритими Лещенком рахунками може бути використано як докази у справі.

Представникам Генпрокуратури було надано доступ до банківських документів на ім`я народного депутата Лещенка та його матері в Укрсоцбанку. А також надано доступ до банківських карток зі зразками підписів, заяв, копій паспортів, заяв на зняття коштів, депозитних та кредитних справ, документів про рух грошових коштів.

Квартира Лещенка: ГПУ відкрила справу про незаконне збагачення

Сам Сергій Лещенко раніше пояснював, що квартиру було придбано за частину його заощаджень як співзасновника «Української правди», позику від засновника УП Олени Притули та гроші його близької людини – Анастасії Топольської.

Нагадаємо, що у вересні Національне антикорупційне бюро України не знайшло ознак кримінального правопорушення у придбанні квартири Сергієм Лещенком.

«Питання може викликати законність отриманих для придбання житла коштів Сергія Лещенка», – зазначало НАБУ та водночас уточнювало: перевірка інформації про доходи Лещенка з 1998 року показала, що народний депутат міг накопичити достатньо коштів для придбання житла.

Директор НАБУ Артем Ситник тоді розкрив деякі деталі: «Джерелами походження коштів у сумі 7 млн 550 тис. грн були: 3 млн 770 тис. грн – позика від Олени Притули, $77 тис., що еквівалентно 1 мільйону 998 тис. – знято з депозитів на ім’я матері Лещенка Тетяни Яківни, 150 тис. – від цивільної дружини Топольської і решта – 1 млн 780 тис. грн є особистими заощадженнями Лещенка», – уточнив керівник правоохоронного органу.

Підстави для розслідування незаконного збагачення депутата – відсутні, вирішили детективи два місяці тому.

Нагадаємо, 31 серпня екс-журналіст “Української правди”, народний депутат від Блоку Порошенка та член “ДемАльянсу” Сергій Лещенко відвідав центральне відділення “Сбербанка России”. Депутат відвідував VIP-залу банку наодинці та провів у відділенні на вулиці Володимирській, 49 півгодини з 15.30 до 16.00. У день візиту до “Сбербанку России” Сергій Лещенко також придбав квартиру у Києві.

У відомості з реєстру прав власності на нерухоме майно Сергія Лещенка вказано, що площа нової квартири складає 192 квадратних метрів. Державну реєстрацію нерухомості здійснено о 18:13. Сам депутат також підтвердив факт придбання квартири.

На сторінці у Facebook Лещенко написав, що, як співавтор закону про відкритість реєстрів в першу чергу приміряє ці вимоги на себе. Улітку 2016 року, вночі 16 липня у київському ресторані “BAO” Сергій Лещенко зустрічався з відомим олігархом Костянтином Григоришиним. Свідком їхньої зустрічі став екс-народний депутат від Партії регіонів Василь Горбаль, який написав про це на своїй сторінці в Facebook. Народний депутат визнав, що мав зустріч із російським олігархом.

Загрузка...

Leave a Comment