Закарпатці на один вечір стали «живими» книгами

Події

1 грудня, бібліотечна тиша перетворилася на сучасний, зручний простір для спілкування.

У форматі «живої бібліотеки» в рамках ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays ua в Закарпатській ОУНБ ім. Ф. Потушняка учнівське врядування «КОРЗО» провело акцію «Права людини: сучасне бачення». Організаторами заходу також стали управління освіти Ужгородської міської ради, ГО «Самоврядування молоді «Інсайдер», Закарпатська ОУНБ ім. Ф. Потушняка та ГО КАПЛ «Вестед».

У «Живій бібліотеці» можна було обрати з каталогу людину-«книгу» з цікавим життєвим досвідом і поставити їй різноманітні питання. А поспілкуватися читачі мали змогу з «книгами» різного жанру. Своїми життєвими історіями поділилися Борис Кондратюк, громадський діяч, голова правління ГО «Закарпатська громада», Валентин Сокирко, соціальний працівник БО «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», Іван Белецький, учасник АТО, Анжела Бабкіна, переселенка, представник ГО «Донбас-Закарпаття», Іван Сабадош, президент локального осередку мережі ELSA – Європейської Асоціації Студентів Права в Ужгороді, Геннадій Степанов, переселенець, співзасновник ГО «Моє Закарпаття», Ференц Мільо, громадський діяч, Онищук Олександр, волонтер ВКПЦ «Нове Життя», Юрій Опаленик, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини, Наталія Король, учениця 11 класу ЗОШ №7, голова комітету спорту учнівського врядування міста Ужгорода «КОРЗО», Марія Менджул, координатор ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays ua, Владислав Товтин, головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області.

Після спілкування присутні переглянули фільм режисера Сергія Лисенка «Мова» Це фільм про активістів, які на Схід та Південь України привозять книжкові ярмарки проводять зустрічі з письменниками та влаштовують безкоштовні курси вивчення української мови.

У рамках заходу також проводилася акція «Розумна кава», під час якої всім бажаючим за відповідь на питання зі шкільної програми учні пропонували безкоштовні чай-каву з тістечками.

Водночас до Дня солідарності з хворими на СНІД члени учнівського врядування всім присутнім вручали символічні червоні стрічки-символи.

«Сьогодні я відвідала акцію «Жива книга» і маю просто неймовірні враження. Хочу подякувати всім людям, які виступили в ролі «живих книг». Поспілкувавшись з ними, я отримала багато нових знань, вони чесно відповідали на мої запитання, з посмішкою велися всі розмови. Дякую за всі емоції», — ділиться враженнями Мирослава Гушник, учениця 9-А класу ЗОШ №19.

Прес-служба
Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка

Загрузка...

Leave a Comment