Жінки-судді Закарпаття об’єдналися, аби спільно відстоювати інтереси (ФОТО)

Засновниками громадської організації є судді з різних регіонів України. Створена вона торік, а на Закарпатті підрозділ функціонує з червня цього року.

У зборах, які стали другими за ліком, взяли участь жінки — судді апеляційної інстанції краю та місцевих судів області: Ужгородського міськрайонного, Свалявського, Хустського, Іршавського, Виноградівського районних судів. До заходу також долучилися помічники суддів та працівниками апарату апеляційного суду.  

Захід такого формату ініційований задля надання методичної допомоги стосовно підвищення суспільної довіри до суду, авторитету судової влади, визначення ролі суддів — жінок у системі правосуддя, покращення стану правової культури і правових знань у громадськості, налагодження комунікаційних зв’язків між судом та ЗМІ. Учасники зустрічі наголосили, що серед населення побутує думка, що суд може вирішити будь-яке питання і прийняти будь – яке рішення. При цьому, громадськість забуває, що суд діє лише в межах діючих законів, в межах пред’явленого обвинувачення, позовних та апеляційних вимог. Отже, якщо сторона провадження не довела своїх вимог або сторони усуваються від доведення правової  позиції, то суд не може виправити цю неповноту з власної ініціативи.

Предметом обговорення стало питання безпеки роботи суддів, зокрема охорони приміщень, дотримання присутніми порядку у залі судових засідань, забезпечення владою безпеки роботи суддів. Проаналізували випадки тиску, впливу та незаконного втручання у діяльність суддів, зриву судових засідань. Серед причин такого ставлення —  і недостатньо високий рівень загальної правової культури населення та правової освіти, що у підсумку — формує негативне ставлення до суду.  

За словами керівника відокремленого підрозділу Асоціації, судді Апеляційного суду Закарпатської області Лілії Симаченко, нині відкритим залишається питання соціального забезпечення жінок-суддів – у деяких районах краю і досі не забезпечені житлом, не мають окремих кабінетів, не забезпечені оргтехнікою. 

Під час зустрічі були обговорені й інші важливі аспекти, що стосуються діяльності суддів та суду. У підсумку  — судді  вирішили взяти до уваги зазначене вище та звернутись до членів  Асоціації з пропозицією скликати конференцію громадської організації, а відтак вирішити обговорені питання в межах повноважень Асоціації, повідомляє прес-служба Апеляційного суду Закарпатської області.

 

 

Загрузка...

Leave a Comment