Ви в це не повірите: з 1 грудня українцям значно змінили тарифи на тепло

Окружний адміністративний суд Києва на засіданні 1 грудня о 11.00 розгляне справу про скасування постанови НКРЭКУ №289 від березня 2016 року, яким була введена так звана формула розрахунку «Роттердам плюс». – повідомляє Корупція.Інфо

Про це стало відомо з постанови суду в Реєстрі судових рішень, – передають "Українські реалії" посилаючись на "Хороші новини".

На початку вересня екс-член Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ), Андрій Герус звернувся в суд з вимогою скасувати впровадження ціноутворення на вугілля за формулою «вартість в порту Роттердам, плюс вартість доставки в Україну».

Постановою НКРЭКУ №289 від 3 березня в ціну виробленої українськими електроенергії теплоелектростанціями була закладена вартість вугілля за так званою формулою «Роттердам плюс», яка розраховується виходячи з цін на вугілля в порту Роттердама і вартості його доставки в Україну.

НКРЕКУ початку застосування нового порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію, затвердивши її на другий-четвертий квартали 2016 року.

У тому числі завдяки використанню нової формули з початку року середньозважений тариф для теплоелектростанцій збільшився на 81%, що спричинило підвищення цін на електроенергію для промисловості на 27% з травня.

70% теплової генерації сконцентровано в компанії ДТЕК, що належить Рінату Ахметову.

Прем'єр Володимир Гройсман назвав неприйнятною формулу формування ціни вугілля в Україні «Роттердам плюс», однак вона діє досі.
 

Загрузка...

Leave a Comment